Kiedy i jak często należy sprzątać powierzchnie biurowe? - FAMDER

     
  • Home
  • Blog Kiedy i jak często należy sprzątać powierzchnie biurowe?
Sprzątanie biura

Kiedy i jak często należy sprzątać powierzchnie biurowe?

9 kwietnia 2024 admin Comments Off

Sprzątanie powierzchni biurowych to podstawowy obowiązek osoby odpowiedzialnej za ich utrzymanie w dobrym stanie. Sprzątanie warto powierzyć specjalistycznym kontrahentom, którzy będą wiedzieć jakimi środkami czystości należy dysponować oraz w jakiej kolejności wykonać wszelkie wymagane obowiązki. W tym artykule skupiamy się na kwestiach związanych z częstotliwością sprzątania powierzchni biurowych. Podpowiadamy jak często należy realizować to zadanie oraz kiedy jest najlepsza pora na jego przeprowadzenie.

 

Pora dnia na sprzątanie biura

Sprzątanie biura może być realizowane w różnych porach dnia, dopasowanych do godzin pracy oraz wymogów stawianych przez konkretny zakład pracy. Sprzątanie może następować w godzinach porannych, co pozwoli przygotować przestrzenie biurowe na ich wykorzystanie w ciągu całego dnia. Ponadto sprzątanie można przeprowadzać wieczorem, gdy pracownicy opuszczają już biuro, a wszelkie stanowiska pracy są wolne i dostępne do sprzątania. Ponadto istnieje możliwość zaadaptowania ekipy sprzątającej do normalnych godzin pracy biura.

 

Jakie dni na sprzątanie biura?

Zasadniczo zaleca się, by biuro było sprzątane codziennie, a najlepiej nawet dwa razy w ciągu dnia. Oczywiście ostateczna decyzja zależy w dużym stopniu od standardu wyposażenia biura, wymogów związanych z przywracaniem mu czystości oraz ilości stanowisk i pomieszczeń wymagających uprzątnięcia.

Zazwyczaj jednak biuro sprząta się przez wszystkie dni tygodnia (pon-pt), a niekiedy także w weekendy. Weekend jest dobrą porą na przeprowadzenie bardziej wymagających prac, takich jak czyszczenie i pranie wykładzin, uzupełnianie środków sanitarnych, mycie blatów i biurek.

Ponadto poszczególne pomieszczenia mogą stawiać odmienne wymogi związane z ich funkcją i przeznaczeniem. Do najważniejszych pod tym względem należą kuchnia oraz łazienki. Te ostatnie należy sprzątać i dezynfekować nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, o ile jest taka możliwość.

 

Pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej

Wybór profesjonalnego kontrahenta do sprzątania powierzchni biurowych daje gwarancję pełnego dopasowania do naszych potrzeb, tak pod kątem godzin pracy jak i częstotliwości wykonywania obowiązków. Zaletą oferty wielu firm jest możliwość swobodnego dostosowania nie tylko godzin pracy i dni tygodnia, ale również zakresu wykonywanych obowiązków do indywidualnych potrzeb. Taką współpracę oferuje nasza firma sprzątająca Radom, w której realizujemy szeroki zakres usług obejmujących sprzątanie biur.

Tym samym pracownicy mogą w określonych dniach tygodnia, lub w określonych przedziałach godzinowych, realizować konkretne zlecone im obowiązki. Jest to świetny sposób, by zagwarantować pełną czystość niezależnie od charakteru i godzin pracy konkretnego biura.

Warto na koniec podkreślić że oferta firm sprzątających jest skierowana także do korporacji i innych zakładów pracy, których przestrzenie biurowe pozostają otwarte także w weekendy i święta. W ich wypadku również istnieje możliwość dostosowania pracy firm sprzątających do wymogów pracy w dni ustawowo wolne.