Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej? - FAMDER

     
  • Home
  • Blog Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?
usługi firmy sprzątającej

Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?

10 listopada 2022 admin Comments Off

usługi firmy sprzątającejNie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo w organizacji życia prywatnego i zawodowego pomaga nam outsourcing usług. Chcemy wszystko robić sami, a przecież nie mamy na to zasobów energetycznych ani czasowych. Dokładnie tak wygląda kwestia sprzątania, które nierzadko przekracza nasze możliwości. To nieustanna praca, a efekty zazwyczaj widać bardzo krótko. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą.

Sprzątanie mieszkań – nie tylko od święta

Niektórzy z nas decydują się wezwać ekipę do sprzątania mieszkań, ale robimy to zdecydowanie zbyt rzadko. Choć faktycznie generalne porządki 1-2 razy do roku są potrzebne, to najlepsze efekty osiągniesz za sprawą regularnego sprzątania. Pomyśl o profesjonalnej pomocy minimum 1 raz w miesiącu. Pomoże Ci to zapanować nad chaosem, ale też nad nawarstwianiem się zabrudzeń. Nie chodzi o mycie okien co 4 tygodnie, choć czasem to także jest uzasadnione. Ważniejsze jest np. mycie toalet wraz z odkamienianiem i dezynfekcją czy porządne odkurzanie i pranie wykładzin.

Firma sprzątająca biura – regularnie i doraźnie

Wizytówką każdej firmy jest to, jak wygląda jej siedziba. Jeżeli pracujesz w obskurnym biurze, Twoi pracownicy nie mają prawa czuć się tu dobrze, a tym bardziej generować dobrych wyników. Nie mówiąc o klientach i kontrahentach, którzy dość szybko uznają Cię za nierzetelnego partnera. Dzisiaj wizerunek biura jest niezwykle ważny, dlatego zadbaj o niego odpowiednio. Chodzi tu przede wszystkim o zapanowanie nad porządkiem. Czystość w biurze oznacza także poukładane dokumenty w archiwum, brak nieświeżego jedzenia w lodówce czy klejących się blatów i klawiatur. Oczywiście warto edukować pracowników i zachęcać do sprzątania po sobie, jednak zazwyczaj to zdecydowanie za mało.

Innym powodem, dla którego warto powierzyć sprzątanie biur specjalistom jest relokacja oraz remont. Sprzątanie po przeprowadzce, sprzątanie pobudowlane w wykonaniu specjalistów pozwoli Ci szybko odnaleźć się w nowym miejscu i nie tracić czasu na porządki. Biuro zostanie kompleksowo i porządnie przygotowane do przyjęcia pracowników oraz klientów.

Ekipa do sprzątania hoteli i pensjonatów

Miejsca, które przyjmują gości, muszą być przygotowane na to, że konieczna będzie współpraca z profesjonalną firmą sprzątającą. Sprzątanie hoteli w wykonaniu ekipy ekspertów zapewni czyste, higieniczne warunki. W takich miejscach liczy się jakość zgodna z przepisami BHP, ale też szybkość działania. Jeżeli kolejny gość ma zająć pokój za kilka godzin, to nie ma czasu do stracenia. Wymiana pościeli i przekazanie jej do prania, odkurzanie, mycie posadzek, czyszczenie toalety, łazienki, uzupełnianie środków czystości, ręczników, wody i szklanek to tylko niektóre z czynności, jakie należy wykonać.

Profesjonalne sprzątanie warto zamówić zawsze, gdy zależy nam na oszczędności czasu. Gdy nasze mieszkanie będzie pucowane, my możemy poświęcić się swojej pasji lub rozerwać się w towarzystwie przyjaciół i rodziny. W pracy zaś, skupić się na swoich obowiązkach.