Sprzątanie biura - jak wykonać je prawidłowo? - FAMDER

   
 • Home
 • Blog Sprzątanie biura – jak wykonać je prawidłowo?

Sprzątanie biura – jak wykonać je prawidłowo?

24 sierpnia 2021 admin Comments Off

Czystość w biurze jest wizytówką każdej firmy. Ma ogromny wpływ na odbiór jej w oczach klientów i partnerów, a co więcej – sprzyja efektywności działania i dobremu samopoczuciu pracowników. Wbrew pozorom, prawidłowe doprowadzenie do porządku przestrzeni biurowej nie należy do najprostszych czynności. Od czego zacząć i o czym pamiętać, aby efektywnie posprzątać biuro? Robić to samodzielnie czy zatrudnić firmę sprzątającą? Podpowiadamy.

Odpowiedni plan kluczem do sukcesu

Podstawą prawidłowego, a co najważniejsze efektywnego sprzątania przestrzeni biurowej jest przygotowanie optymalnego planu działania. Wszelkie doraźne czy chaotycznie przeprowadzane czynności nie tylko nie będą skuteczne, ale i zabiorą więcej czasu. Przy opracowywaniu planu należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak m.in. ilość pomieszczeń, powierzchnia biura, a także liczba pracowników.

 1. Prace porządkowe warto rozpocząć od miejsc, które sprawiają wrażenie najbardziej zabrudzonych.
 2. W kwestii kolejnych etapów doprowadzania biura do porządku – najlepiej sprawdzi się tu strategia sprzątania mniejszych powierzchni na samym początku, a w następnej kolejności tych większych tj. czyszczenie biurek czy ścieranie kurzu.
 3. Wszelkie zadania należy rozdzielić na te wykonywane codziennie, raz w tygodniu oraz raz w miesiącu.

Należy pamiętać, że przestrzeń biurowa to nie tylko powierzchnia biurek czy szafek. Inne elementy wyposażenia także wymagają dbania o czystość. Są to m.in.:

 • podłogi,
 • wykładziny,
 • glazura,
 • windy,
 • drzwi i okna.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej?

Zlecenie sprzątania profesjonalnej firmie FAMDER  to rozwiązanie polecane dla biur, szczególnie tych o dużej powierzchni. Zatrudnieni tu pracownicy to specjaliści, doświadczeni w pracy z różnego rodzaju powierzchniami i zabrudzeniami. Dysponują niezbędnymi umiejętnościami, posiadają sprawdzone techniki porządkowania i sprzątania, a także posiadają niezbędny sprzęt i profesjonalne środki. Dzięki temu, wszelkie prace porządkowe przebiegają prawidłowo i niezwykle sprawnie.