Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie? - FAMDER

     
  • Home
  • Blog Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie?
Sprzątanie mieszkania

Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie?

3 listopada 2023 admin Comments Off

Sprzątanie mieszkania większości kojarzy się z przykrym obowiązkiem i dość uciążliwym zadaniem, na które zawsze brakuje czasu. Jednak istnieje wiele sprawdzonych sposobów, dzięki którym można w prosty sposób uporać się z bałaganem i brudem. W dzisiejszym artykule przedstawimy skuteczne metody, jak szybko i sprawnie posprzątać mieszkanie, a także podsuniemy sposób dla opornych, który czasami jest najlepszym wyjściem i znacznie potrafi ułatwić życie.

Plan działania – mapa porządków

Najważniejsza w sprzątaniu jest dobra organizacja. To od tego zależy, czy porządki pójdą Ci gładko i osiągniesz zamierzony efekt. Ciekawym sposobem jest sporządzenie planu sprzątania z podziałem na zadania i dni tygodnia. Dla przykładu: we wtorek sprzątanie łazienek, piątki to zmiana pościeli, a czwartek ścieranie kurzy. Rozdzielając to w ten sposób niwelujesz gromadzenie obowiązków na jeden dzień, a daną czynność wykonujesz szybko i sprawnie, praktycznie nie odczuwając tego sprzątania. Choć czasem ciężko jest zebrać się, aby wykonać to w ciągu dnia, to tak naprawdę pojedyncze czynności nie zajmują więcej niż pół godziny.

Codzienne nawyki

Nawyki dotyczące sprzątania odgrywają istotną rolę w utrzymaniu czystego, schludnego i przyjaznego środowiska w naszych domach i  mogą uczynić proces sprzątania bardziej efektywnym i mniej uciążliwym. Chodzi o proste rzeczy, które finalnie wpływają na całościowy efekt:

  • Zmywanie naczyń po każdym posiłku: Unikaj gromadzenia brudnych naczyń w zlewie. Po każdym posiłku umyj naczynia lub włóż je do zmywarki.
  • Utrzymanie łazienki w czystości: Po każdym skorzystaniu łazienki przetrzyj umywalkę i wannę. To zapobiega gromadzeniu się osadów mydła i kamienia.
  • Sprzątanie powierzchni roboczych w kuchni: Po przygotowaniu posiłków, przetrzyj blat kuchenny, aby uniknąć brudu i bakterii.

 

Codzienne porządki pomagają zapobiegać gromadzeniu się bałaganu i zapewniają, że Twoje mieszkanie zawsze będzie wyglądało schludnie.

Wynajem firmy sprzątającej – dlaczego warto?

Jeśli czas jest dla ciebie cenny i chcesz uniknąć wielogodzinnego trudu, wynajęcie firmy sprzątającej może być idealnym rozwiązaniem. Choć przyjęło się, że traktowane jest to raczej jako fanaberia niż potrzeba, szczególnie jeśli chodzi o sprzątanie mieszkań o niewielkich metrażach, to warto spojrzeć na to z nieco innej strony. Wynajmując profesjonalną firmę, oszczędzasz czas, który mógłbyś spędzić na innych aktywnościach. Czasami ta godzina po pracy to jedyna szansa na to, aby spędzić ten czas z bliskimi czy pójść na siłownię. Nie ma w tym nic złego, że wolisz zatrudnić kogoś, aby zrobił to za Ciebie. Dzięki temu zyskujesz coś więcej niż czyste mieszkanie – zyskujesz czas. Możesz skupić się na pracy, rodzinie czy hobby, zamiast tracić go na sprzątanie. Dodatkowo,firmy sprzątające dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami czyszczącymi, które znacząco przyspieszają i ułatwiają proces sprzątania.