Jak wygląda sprzątanie pokoju hotelowego? - FAMDER

     
  • Home
  • Blog Jak wygląda sprzątanie pokoju hotelowego?
Jak wygląda sprzątanie pokoju hotelowego

Jak wygląda sprzątanie pokoju hotelowego?

7 września 2023 admin Comments Off

Sprzątanie hoteli daje gwarancję, że nasi goście będą przebywać w środowisku czystym i bezpiecznym. Sprawnie przeprowadzone sprzątanie powinno uwzględniać kilka najważniejszych kroków, których listę i szczegółowy opis przedstawiamy w naszym krótkim wprowadzeniu. Dowiesz się z niego czym się różni sprzątanie pokoju przy gościach od sprzątania „na czysto” oraz jak szybko przywrócić czystość i atrakcyjną prezencję w pokoju hotelowym zwolnionym przez naszych klientów.

 

Dwa rodzaje sprzątania pokoi hotelowych

 

Sprzątanie na czysto oraz sprzątanie przy gościu to dwa główne rodzaje sprzątania pomieszczeń noclegowych. Poza samą obecnością gościa, różnią się także zakresem wykonywanych czynności i czasem trwania. Sprzątanie na czysto ma miejsce dopiero po wymeldowaniu się gości odwiedzających nasz lokal. Obejmuje ono m.in. czyszczenie podłóg, dezynfekcję blatów, przygotowanie wyposażenia. 

 

Czyszczenie przy gościu oznacza mniej absorbujące sprzątanie pokoju, które przeprowadza się w przypadku klientów spędzających w naszym obiekcie dłuższy czas. Sprzątanie to może odbyć się na prośbę naszego gościa jak również mieć charakter cykliczny. 

 

ABC najważniejszych informacji o sprzątaniu pokoi na czysto

 

Gdy goście zwolnili zajmowany pokój, obsługa może rozpocząć jego gruntowne sprzątanie. Konieczny będzie wózek z akcesoriami oraz środkami czystości. Na początku przeprowadza się ocenę stanu pokoju i dokonuje dokładnych oględzin wszystkich kątów i sprzętów. Należy otworzyć na oścież okna oraz przewietrzyć pokój. Sprawdza się także, czy goście nie pozostawili rzeczy osobistych na podłodze, w szafkach lub pod łóżkiem. Należy opróżnić kosze na śmieci, zebrać brudne naczynia, wymienić pościel i ręczniki. 

 

Następnie przeprowadza się ścieranie kurzu, usuwanie plam z mebli i podłoża, a wszelkie wyposażenie pokoju odkłada się na przewidziane dla niego miejsce. Szczególnie wymagające jest sprzątanie łazienki, w czasie którego należy uzupełnić brakujące środki czystości, a także przywrócić właściwy stan toalecie, umywalce, kabinie prysznicowej, brodzikowi. Warto też przetrzeć lustra, kafelki ścienne oraz dokładnie wymyć podłogę. 

 

Na koniec należy poodkurzać podłogę oraz elementy tapicerowane (np. meble) w sypialni. Przed ukończeniem warto też zamknąć okna, wyłączyć klimatyzację oraz zasunąć zasłony lub rolety. Warto też upewnić się, czy nakrycie na łóżku zostało wygładzone. Jest to główna wizytówka pokoju, którą warto przygotować z troską o detal. 

 

Fachowa pomoc w sprzątaniu pokoi hotelowych

 

By mieć pewność, że sprzątanie zostało zrealizowane w sposób dokładny i systematyczny, warto skorzystać z fachowej pomocy. Świadczą ją firmy sprzątające, które swoje usług kierują do właścicieli i zarządców apartamentów, hoteli i innych obiektów noclegowych. 

 

Wynajęcie firmy sprzątającej daje najlepszą gwarancję, że pokój zostanie gruntowanie oczyszczony, tworząc środowisko bezpieczne i w pełni gotowe na przyjęcie nowych klientów. Zaletą skorzystania z usług firm sprzątających jest bez wątpienia ich profesjonalizm, kompleksowa pomoc oraz doświadczenie, dzięki czemu całe zadanie zostanie zrealizowane bez konieczności jego samodzielnego zorganizowania lub nadzoru.